Elevator Emergency Phone

با توجه به تغییر استاندارد آسانسور از اواسط سال ۱۳۹۵ تمامی آسانسورها علاوه بر زنگ خطر اضطراری بایستی دارای تلفن جهت ارتباط با بیرون ساختمان در مواقع لزوم باشند. لذا پنل های شستی آسانسوری که پس از آن تاریخ تولید می شوند نیاز به تلفن اضطراری جهت دریافت استاندارد نهایی آسانسور را دارند. منطقا جهت زیبایی هر چه بیشتر فضای داخل کابین، این تلفن بایستی در پنل شستی بصورت یکپارچه تعبیه گردد. از طرفی ساختمان هایی وجود دارند که برای تلفن اضطراری داخل کابین آنها راهکاری از پیش اندیشیده نشده است و چاره ای جز استفاده از تلفن های روکار را ندارند.

این تلفن های روکار معمولا تلفن هایی هستند که گوشی دار (اصطلاحا آیفونی هستند مانند نمونه های بسیار بی کیفیت چینی مشابه تلفن TL۵۰۰) می باشند. برای نمونه نصب این تلفن ها بصورت روکار معظلاتی را بهمراه می آورد که می توان بصورت زیر دسته بندی نمود:

۱- در فضای داخل کابین بعلت ضخامت ۵ تا ۸ سانتیمتری این مدل تلفن ها، بسیار جا گیر و زشت می باشند و حتی ممکن است برای تردد کاربران آسانسور مشکلاتی را بوجود بیاورد.
۲- بعلت در دسترس بودن معمولا توسط مسافرین آسانسور دستکاری یا معیوب می گردند و یا گوشی آن به سرقت می رود و مخابرات به علت اشغال شدن خط بعد از مدت کوتاهی، تلفن مورد نظر را قطع می نماید که مسائلی را برای مدیران ساختمان بهمراه می آورد.
۳- آزاد بودن شماره گیری منجر به تماس های غیر ضروری و سوء استفاده می گردد. بارها دیده شده بعلت نداشتن سیستم صفر بند و دو صفر بند، قبض و هزینه های سرسام آوری برای ساختمان ها در پی می آورند. همچنین اضافه کردن صفر بند بصورت مدار های جداگانه باعث می گردد که نتوان با این تلفن ها با شماره های تلفن همراه در حالت اضطراری تماس گرفت و اساس تلفن آسانسور و هدف آن را زیر سئوال می برند.
۴- نکته مهم دیگر اینکه در صورت بروز مشکل در سیستم آسانسور، افراد چنان دچار شوک و هیجان می شوند که شماره های تماس اضطراری برای خرابی و سرویس آسانسور و یا حتی شماره نزدیکان و یا مدیر ساختمان را از یاد می برند. بنابراین شماره گیری آزاد و یا درج شماره های اضطراری روی یک برگه و چسباندن روی دیوار آسانسور علاوه برای ظاهری نا زیبا، کاربرد چندانی در تمامی موارد اضطراری ندارد.
۵- هم اینک در کشورمان آسانسور های وجود دارند که برای طراحی کابین آنها ده ها میلیون هزینه شده و یا می شود و سیستم های بسیار پیشرفته و مدرنی در پنل شستی داخل کابین آنها بکار گرفته شده است. بنابراین هارمونی و زیبایی فضای داخل کابین دغدغه مهمی برای معماران، سازندگان، مدیران و ساکنان ساختمان ها می باشد.
۶- طبق استاندارد آسانسور، ساختمان های بلندتر از ۳۰ متر، ملزوم به استفاده از آیفون ارتباط داخلی علاوه بر تلفن می باشند. استفاده از دو دستگاه جداگانه برای تلفن و آیفون علاوه بر عدم کارکرد مناسب، زیبایی فضای کابین را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت نوین کیا تک پس از اجباری شدن استفاده از تلفن در آسانسور و با توجه به نیاز بازار و پشتوانه تیم فنی و بازرگانی خود در کوتاه ترین زمان ممکن توانست طیف کاملی از این تلفن ها طراحی، تولید و ارائه نماید تا تمامی نیاز بازار با هر سبک و سلیقه را پوشش دهد.

تلفن و آیفون های آسانسور شرکت نوین کیا تک در حالت کلی به ۵ دسته اساسی تقسیم می گردند:

۱- تلفن های مبتنی بر نمایشگرهای TFT رنگی تاچ (لمسی)
۲- تلفن های مبتنی بر صفحه کلیدهای تاچ خازنی
۳- تلفن های مبتنی بر صفحه کلیدهای فشاری (طرح تاچ)
۴- آیفون های ارتباط داخلی
۵- تلفن های گوشی دار (اصطلاحا آیفونی)


شرکت نوین کیا تک، برای ساختمان هایی که بنا بر هر دلیلی نمی توانند خط تلفن ثابت تهیه نمایند. مبدل (مودم) هایی را ارائه می نماید که با استفاده از یک سیم کارت می توانند مشکل خط تلفن را حل نمایند. این مبدل ها حتما بایستی در بالا و در موتور خانه که امکان آنتن دهی موبایل فراهم است، قرار بگیرند و مانند خطوط تلفن ثابت، فقط با دو سیم به کابین آسانسور مرتبط می گردند. صدای بوق آزاد، صدای زنگ تلفن، کالر آیدی و تغذیه از طریق آداپتور همراه و یا آسانسور از مهمترین مزایای این مبدل ها محسوب می گردد.

پست مربوطه در اینستاگرام

همانطور که پیش تر بیان شد یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان ساختمان های لوکس و مدرن پس از اجباری شدن استفاده از تلفن در آسانسور ظاهر ساده و زشت تلفن های موجود در بازار است که استفاده از آن فضای داخل کابین را تحت تاثیر قرار می دهد. پیشنهاد شرکت نوین کیا تک، برای این ساختمانها استفاده از پنل توکار تلفن مبتنی بر نمایشگر های TFT LCD رنگی در اندازه های متفاوت است. این نمایشگر های تاچ در ابعاد ۷، ۸، ۹ و ۱۰ اینچی ارائه می گردد که تم های گرافیکی متفاوتی نیز دارند تا سلایق تمامی سفارش دهندگان این محصول را پوشش دهد. از قابلیت های خوب دیگر این تلفن ها صدای بلند و رسا، قابلیت نمایش نام و لوگوی شرکت یا ساختمان، دارا بودن تایمر تماس، صفر بند و دو صفر بند و حافظه شماره گیری (تماس محدود شده به شماره های خاص) می باشد.


یکی از بهترین و اصولی ترین روش ها، پیاده سازی تلفن های تاچ روی پنل های شستی لمسی می باشد. این تلفن علاوه بر عمر بسیار بالای و زیبایی آن به علت یکپارچه پیاده شدن روی پنل های تاچ دارای امکانات متفاوت و خوبی است. این دسته از تلفن ها می توانند فقط بصورت تلفن و یا همراه با سیستم محدود کننده دسترسی به آسانسور باشند. بترتیبی که می توان علاوه بر تماس تلفنی در مواقع اضطراری کاربرد مفید دیگری نیز داشته باشند.
با نمونه های دارای سیستم محدود کننده این تلفن ها می توان روی توقف های آسانسور، رمزی قرار داد تا هر فردی نتواند از آسانسور استفاده نماید. عملکرد این سیستم محدود کننده می تواند جهت جلوگیری از سرقت از طریق آسانسور و یا تردد و ترافیک های بی مورد در طبقات در جهت کاهش استهلاک آسانسور و صرفه جویی مالی و زمانی بسیار مفید باشد. این تلفن های لمسی دارای بلندگویی بسیار قوی هستند که بر اساس صلاحدید سفارش دهنده آن می توان روی  پنل (بصورت توکار) و یا در سقف کابین قرار گیرند تا صدایی واضح و رسا داشته باشند.

بلندگوی تلفن اضطراری آسانسور - شرکت نوین کیا تک

همچنین این تلفن دارای راهنمایی فارسی جهت بکارگیری سایر امکانات آن نیز می باشد که از جمله آن می توان به قفل کردن شماره گیری در صورت لزوم بدون نیاز به تکنیسن آسانسور و همچنین محدود کردن شماره های قابل تماس به چند شماره محدود (شماره مدیر ساختمان، شماره آتش نشانی، شماره های شرکت تعمیرات و نگهداری و ...) جهت جلوگیری از سوء استفاده از آن باشند.
ضمنا این تلفن ها می توانند روی طیف وسیعی از پنل های شستی روکار و توکار داخل کابین آسانسور تولیدی شرکت نوین کیا تک نصب گردد. شما با مراجعه به صفحه پنل های شستی داخل کابین آسانسور ابتدا پنل شستی مورد نظر خود را انتخاب کرده، سپس با در نظر گرفتن تلفن مورد پسند خود با امکانات بیان شده و تماس با بخش فروش شرکت، آن را سفارش دهید تا در بازه زمانی فوق العاده ۵ تا ۷ روزکاری پنل شستی لوکس و مدرنی مطابق با سلیقه تان را تحویل بگیرید.

پنل شستی لمسی (تاچ) شیشه ای دو متری توکار داخل کابین آسانسور با نمایشگر 9 اینچ رنگی - دارای نشاندهنده عنوان طبقات مناسب ساختمان های مسکونی، ادرات، سازمانها، مراکز فروش، پاساژها، بیمارستان ها، هتل ها و... - سری Touch - شرکت نوین کیا تک

یکی از روش های پیاده سازی تلفن اضطراری روی پنل های شستی آسانسور استفاده از تلفن های خانواده TL۱۰۰ می باشد. از مزایای این تلفن ها می توان به قیمت ارزانتر آن نسبت به تلفن های تاچ اشاره کرد. اما صدای تلفن های تاچ بسیار بلند و رساتر است. همچنین امکانات بسیار بیشتری نسبت به تلفن های سری TL۱۰۰ دارند.تلفن TL۱۰۰
: پنل های کابینی که این مدل تلفن را دارند دارای دریچه ای در بالای کلیدهای آسانسور و زیر دریچه نور اضطراری می باشند که تلفن داخل آن و همسطح با بدنه استیل پنل کابین قرار می گیرد. این تلفن ها امکان پیاده سازی روی انواع پنل های استیل را دارند. با مراجعه به صفحه پنل های شستی داخل کابین آسانسور می توانید انواع پنل های تولیدی شرکت نوین کیا تک را ملاحظه فرمایید.
ابعاد این تلفن ۱۳.۵ در ۷ سانتیمتر است و عمق آن ۲۸ میلیمتر می باشد.

تلفن اضطراری آسانسور - مدل TL00 - شرکت نوین کیا تک
پست مربوطه در اینستاگرام


تلفن TL۱۰۱
: ابعاد، اندازه و عملکرد این تلفن دقیقا مشابه تلفن TL۱۰۰ می باشد و تنها به لحاظ ظاهری با آن متفاوت است. داشتن جای پیچ های مناسب در پشت تلفن های TL۱۰۰ و TL۱۰۱ باعث می شود تا بتوان آنها را در موارد خاص بجای پیاده سازی در بدنه پنل شستی، بصورت روکار روی دیوار کابین آسانسور نیز نصب کرد.

قیمت تلفن اضطراری آسانسور - مدل TL101 - شرکت نوین کیا تک
پست مربوطه در اینستاگرام

پنل شستی داخل کابین آسانسور مجهز به نمایشگر لاتیس و تلفن اضطراری آسانسور - سری Catrina - شرکت نوین کیا تک

تلفن TL۵۰۰: پنل های کابینی که این مدل تلفن را دارند دارای دریچه ای زیر کلیدهای آسانسور می باشند. این دریچه از جنس بدنه استیل پنل شستی بوده و عبارت Emergency phone و علامت گوشی تلفن بشکل زیبایی روی آن حکاکی لیزر گردیده است. همچنین برای استفاده آسان از تلفن، این دریچه دارای دو لولا و یک مگنت می باشد و گوشی در پشت دریچه نصب می گردد و با فشار دادن این دریچه، درب آن باز شده و گوشی تلفن بیرون آمده و در دسترس قرار می گیرد. این نحوه ی پیاده سازی تلفن، روشی استاندارد، اصولی و زیبا در تمام دنیا می باشد که شرکت نوین کیا تک به مشتریان خود پیشنهاد می نماید.

پست مربوطه در اینستاگرام

پنل شستی تلفن دار دو متری روکار داخل کابین آسانسور با نشانگر 9 اینچ رنگی و مجهز به تلفن اضطراری آسانسور و کلید طرح شیفر - سری CATRINA - شرکت نوین کیا تک

پنل های توکار تلفن آسانسور:

این تلفن معمولا برای آسانسور هایی که استفاده می شوند که تمهیداتی برای پیاده سازی تلفن در پنل شستی داخل کابین آنها اندیشیده نشده است.

تلفن لمسی داخل کابین و آیفون مناسب برای روی سقف کابین، موتورخانه، چاه آسانسور و یا نگهبانی با صدایی واضح و شفاف - شرکت نوین کیا تک
تلفن لمسی TL۲۰۱ تلفن غیر لمسی TL۱۰۱

با توجه به نکات بیان شده در ابتدای صفحه و چالش های پیش رو در استفاده از تلفن های روکار، شرکت نوین کیا تک دو مدل پنل تلفن توکار معرفی کرده که امکانات و قابلیت های متفاوتی دارند. اما مهترین حسن آنها این است که با ایجاد فضای در بدنه کابین می توان براحتی این پنل ها در آن جایگذاری کرد تا به زیبا و مدرنتر شدن فضای کابین نیز کمک کنند.

ویژگی ها:

پیاده سازی و نصب بصورت توکار
قابلیت ارائه در انواع رنگ و طرح استیل
ساخته شده با ورق استیل ۱.۵ میلیمتری
دارای قابلیت ۱۰ حافظه شماره گیری جهت محدود کردن تماس به شماره های خاص
قابلیت انتخاب حالت شماره گیری آزاد یا از حافظه ذخیره شده
قابلیت بستن صفر اول جهت جلوگیری از تماس با تلفن همراه و شهرستان
قابلیت بستن صفر دوم جهت جلوگیری از تماس با خارج از کشور
عملکرد با ولتاژ ۲۴ ولت آسانسور و ۱۲ ولت باطری اضطراری آن
دارای Speaker Phone با صدایی شفاف و واضح
دارای مدار زنگ تلفن و امکان پاسخ دادن در هنگام زنگ خوردن تلفن
قابلیت تنظیمات دستگاه از طریق صفحه کلید آن و بدون نیاز به کامپیوتر
دارای رمز برای ورود به منوی تنظیمات
دارای راهنمای فارسی همراه دستگاه جهت تنظیمات
قابلیت اتصال به ۴ عدد آیفون و ارتباط همزمان
ارتباط داخلی تنها با ۳ رشته سیم
ابعاد دستگاه: ۲۳.۵ در ۱۵.۵ در ۴ سانتیمتر

ویژگی ها:

پیاده سازی و نصب بصورت توکار
قابلیت ارائه در انواع رنگ و طرح استیل
ساخته شده با ورق استیل ۱.۵ میلیمتری
شماره گیری آزاد
بدون نیاز به
عملکرد با تنها دو سیم تلفن و بدون نیاز به تغذیه مجزا
دارای صدایی شفاف و واضح
دارای مدار زنگ تلفن و امکان پاسخ دادن در هنگام زنگ خوردن تلفن
ابعاد دستگاه: ۲۳.۵ در ۱۵.۵ در ۴ سانتیمتر