یکی از بخش های مدیریت ساختمان، مدیریت روی کنترل تردد ها با سه هدف زیر می باشد:

- افزایش امنیت
- صرفه جویی در مصرف انرژی
- اختصاصی کردن تردد برای افرادی خاص


امروزه سیستم های کنترل دسترسی (محدود سازی) جزء لاینفک آسانسورها در اماکن عمومی و خصوصی مختلف از جمله هتل ها،‌ پاساژها، سازمان ها، بیمارستان ها، شرکت ها، برج ها و حتی منازل مسکونی می باشد که با اهداف مختلف بکار گرفته می شود:

۱-  اختصاصی کردن یک یا چند آسانسور یک ساختمان برای افراد خاص:

در ساختمان های بزرگ و پر تردد، از بیش از یک آسانسور برای جابجایی افراد استفاده می گردد. آسانسور های بدون سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) هیچ گونه تفاوتی در ارائه خدمات برای افراد مختلف قائل نمی شوند که معمولا مشکلات بزرگی را برای مالکین و یا ساکنین ساختمان بوجود می آورند. مثلا بیمارستان ها ترجیح می دهند بنا به دلایل حیاتی، اورژانسی و یا رفاهی همواره یکی از چند آسانسور آنها برای پزشکان و پرسنل بیمارستان قابل استفاده باشد و بیماران و همراهان آنها نتوانند از این آسانسور استفاده نمایند. شرکت نوین کیا راه حل های مناسب و انعطاف پذیری را با استفاده از محصولات خود برای این گونه از مشتریان فراهم می آورد.

۲- افزایش امنیت:

برای مدیریت روی کنترل تردد افراد و افزایش امنیت نسبی ساختمان در مقابل سرقت، سازندگان معمولا در راه پله ها و بین طبقات درب هایی با شیشه های سیکوریت استفاده می نمایند. اما همواره یک حفره امنیتی بزرگ در اینگونه اماکن وجود دارد و آن، آسانسور این مجموعه ها می باشد. شرکت نوین تک با طیف وسیعی از محصولات خود می تواند این خلاء امنیتی را مرتفع کرده و آرامش و راحتی را برای ساکنان ساختمان به ارمغان بیاورد.

۳- صرفه جویی در مصرف انرژی:

با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی، خصوصا برق و محاسبه قیمت تصاعدی در سال های اخیر، استقبال از دستگاه هایی که امکان مدیریت مصرف روی این حامل ها را دارد بشدت افزایش داشته است. مالکان ساختمان ها می توانند با استفاده از طیف وسیعی از محصولات کنترل دسترسی (محدود سازی) شرکت نوین کیا تک از تردد بیجا افراد غیر مجاز در آسانسور ها جلوگیری کرده و در مصرف برق صرفه جویی به عمل آورند.

۴- کاهش استهلاک آسانسور:

نظر به اینکه هزینه سرویس و نگهداری آسانسور بخش بزرگی از حق شارژ ساختمان را به خود اختصاص می دهد. مالکان و ساکنین ساختمان همواره به دنبال راهکاری برای کاهش این هزینه می باشند. محصولات کنترل دسترسی (محدود سازی) شرکت نوین کیا تک از تردد بیجا افراد در آسانسور ها جلوگیری کرده و در نتیجه باعث کاهش استهلاک آسانسور می گردد.

۵- مدیریت روی اماکن و طبقات رفاهی ساختمان:

مدیران ساختمان بسیار علاقمند هستند که محدودیت هایی را برای ساکنینی که حق شارژ ماهیانه خود را نمی پردازند با هدف ترغیب این افراد به پرداخت حق شارژ، اعمال نمایند. شرکت نوین کیا تک با استفاده از طیف وسیعی از محصولات خود امکان کنترل دسترسی وسیع و انعطاف پذیر را برای مدیران ساختمان فراهم می آورد. به ترتیبی که مدیر ساختمان می تواند جلوی تردد افراد به واحد خود را با استفاده از آسانسور گرفته یا محدودهایی را برای استفاده از اماکن تفریحی و رفاهی ساختمان مانند استخر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و ...  بکار گیرد.


کنترل دسترسی ها معمولا روی درب های ورودی ساختمان، راه پله ها و آسانسورها نصب می گردد. شرکت نوین کیا تک این افتخار را دارد که برای مبادی ورودی ساختمان و آسانسورها راه حل و تجهیزات کنترل دسترسی (محدود سازی) ویژه ای را ارائه می نماید. واحد بزرگ و بروز تحقیقات و توسعه (R&D) شرکت نوین کیا تک می تواند برای  نیاز های خاص مشتریان خود دستگاه هایی را طراحی و بسازد تا پاسخگوی تمامی نیاز های مشتریان خود باشد.


سیستم های کنترل دسترسی شرکت نوین کیا تک مبتنی بر بستر های زیر می باشد:

- موبایل و NFC

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با گوشی های موبایل مجهز به NFC

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر NFC و موبایل - شرکت نوین کیا تک

- کارت و تگ RFID

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با کارت و تگ (جاسوئیچی)

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر کارت و تگ RFID - شرکت نوین کیا تک

- اثر انگشتی

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با تایید اثر انگشت

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر تشخیص اثر انگشت - شرکت نوین کیا تک

- صفحه کلید (کی پد) و رمز

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با وارد کردن رمز عبور

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر صفحه کلید (کی پد) و رمز - شرکت نوین کیا تک

- ریموت کنترل رادیویی

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با ریموت کنترل رادیویی

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر ریموت کنترل رادیویی - شرکت نوین کیا تک

 - ریموت کنترل IR

تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور با ریموت کنترل IR

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر ریموت کنترل مادون قرمز (IR) - شرکت نوین کیا تک

- تایمر

اجازه تردد از درب های ساختمان و یا استفاده از آسانسور فقط در بازه های زمانی مشخص در طول شبانه روز

سیستم کنترل دسترسی (محدود سازی) درب ها و آسانسور ساختمان مبتنی بر تایمر - شرکت نوین کیا تکتماس با ماهم اینک با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان و راهکارهای آنان برای افزایش ایمنی ساختمان و آسانسور خود بهره ببرید.