Elevator Floor Dial Indicator

با گذشت زمان و توسعه تکنولوژی و ایجاد ساختمان هایی با المانهای مدرن، این تصور به وجود آمد که همه عناصر سنتی و کلاسیک ساختمان به دست فراموشی سپرده خواهند شد؛ اما بر خلاف تصورات، امروزه استقبال از اشیاء و تزئینات کلاسیک به شدت افزایش یافته و جای خود را درون طراحی ساختمان باز کرده است. با نگاهی به پروژه های مارکدار و لوکس مناطق بالای شهر متوجه می شوید که معماران و ساختمان سازهای داخلی بسیاری در چند سال اخیر از طراحی کلاسیک، به سمت طراحی مدرن و معاصر کوچ کرده اند. اما اتفاق دیگری که رخ داده است ترکیب معماری کلاسیک و مدرن با هم و خلق معماری دیگری با عنوان نئو کلاسیک است. برای نمونه ساختمان های با بنای رومی بر اساس همین ایده طراحی و بنا می گردند. استفاده از این طراحی در ایران رواج زیادی دارد. بر اساس آنچه توضیح داده شد، سازندگان بناها و ساختمان های لوکس برای جلوه ی بیشتر بنای ساختمان خود، سعی در استفاده از اشیا و المانهای خاص دارند. آسانسور ها نیز، از ابتدا مورد توجه معماران و ساکنان ساختمان بوده است و جالب آنکه، از جنبه تزئینی آن نیز بخوبی استفاده می شده و تنها نقش کاربردی آن مطرح نبوده است. امروزه نیز از فضای آسانسور برای اهداف دکوری و تزئینی استفاده می گردد. تزئینات داخلی و خصوصا پنل کابین که رابط (Interface) کاربران از آسانسور می باشد بخش مهم و مورد توجه آن است. استفاده از المانهای خاص در آسانسور با توجه به آنکه کاربران آن تا رسیدن به طبقه مقصد بایستی منتظر بمانند و به آنها نگاه کنند، معمولا جای مناسبی برای خود نمایی ساختمان است. به پنل و نمایشگر آسانسور با توجه به آنچه توضیح داده شد، در تمام دنیا، معماران و سازندگان و ساکنین ساختمان و دکوراتورها به عنوان فرصتی مناسب در ساختمان ها توجه می کنند. برای نمونه می توان به نشانگر وراداتی کلاسیک و لوکس سردربی آسانسور اشاره کرد که در بالای درب آسانسور نصب می گردد.

نشانگر عقربه ای سردربی برای آسانسور های لوکس - شرکت نوین کیا تک

آنچه مشخص است طراحی زیبا، کلاسیک و مدرن این نشان دهنده برای ساختمان های مارک دار و لوکس که می توانند اداری، تجاری و یا مسکونی باشند نمای خاصی را به آسانسور ساختمان می بخشد. اما این نشان دهنده ها با تمام محاسنی که دارند معایتی نیز دارند که از آن جمله می توان به معایب زیر اشاره کرد:

- بواسطه وارداتی بودن این نشان دهنده عقربه ای از اروپا، آنهم معمولا بصورت غیر مستقیم، قیمت های بسیار بالا و گزافی دارند.

- به واسطه مکانیکی بودن دستگاه، استهلاک قابل توجهی دارند.

- از آنجایی که وارداتی هستند در ایران نماینده ای برای خدمات پس از فروش و تعمیرات ندارد.

- از این نشان دهنده های مکانیکی فقط می توان در سر درب کابین آسانسور استفاده کرد و در روی پنل داخل کابین غیر قابل استفاده هستند.

نمایشگر رنگی عقربه ای برای سردرب و داخل کابین آسانسور - شرکت نوین کیا تکشرکت نوین کیا تک با توجه به این نیاز مشتریان خود بر آن شد تا محصولی را طراحی و روانه بازار کند تا نه نتها هیچ یک از معایب نشاندهنده وارادتی را نداشته باشد، بلکه محاسن ملموس و کاربردی نیز به همراه دارد.
طراحان الکترونیک، مکانیک و گرافیک شرکت نوین کیا با الهام گرفتن از این نشانگر وارداتی، نمایشگر آسانسوری را چند سالیست طراحی و تولید نموده که علاوه بر سر درب آسانسور، قابلیت استفاده در کابین و روی پنل آسانسور را نیز دارا هستند. این نمایشگر که مورد استقبال خوبی از سوی قشر وسیعی از مشتریان قرار گرفت در ابعاد و اندازه های مختلف موجود است.
در این محصول، نشانگر عقربه ای، با نمایشگر رنگی TFT جایگزین گردید که ویژگی های منحصر به فردی نسبت به محصولات خارجی دارد:

- قیمت بسیار کمتری نسبت به نشانگر عقربه ای وارداتی دارند.

- چون وارداتی نیستند و در داخل تولید می شوند و توسط افراد خبره و متخصص طراحی گردیده اند دارای ۵ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات هستند.

- از آنجایی بر اساس نمایشگر LCD رنگی TFT با کیفیت و لومینانس بالایی طراحی و تولید گردیده اند، تصویری واضح، شفاف و روشن دارند و بر خلاف نشانگرهای وارداتی که در فضاهای کم نور و تاریک غیر قابل استفاده می باشند، این نمایشگر در هر فضایی و با هر نوری قابل استفاده است.

- این نمایشگر ها می توانند در سر درب آسانسور، روی پنل کابین و یا حتی روی تزیین بصورت روکار یا توکار نصب گردند که نشانگر وارداتی مطلقا این قابلیت را ندارد.

- از آنجایی که قطعات مکانیکی در آن استفاده نشده بنابراین طول عمر بسیار بالاتری دارند.

- چون بر اساس نمایشگر LCD طراحی شده اند، می توان بر اساس رنگ غالب ساختمان و یا طرح پیشنهادی مشتری باز طراحی و آماده شوند.

- با توجه به اینکه بر اساس نمایشگر LCD طراحی شده اند اگر ساکنین ساختمان بعد از مدتی استفاده، بنا به هر دلیلی تمایل داشته باشند می توان بجای طرح عقربه ای از سایر طرح های بینظیر شرکت نوین کیا تک استفاده کنند و فقط کافیست پروگرام نمایشگر را بصورت نرم افزاری تغییر داد که این ویژگی توانایی منحصر بفردی محسوب می گردد و فقط و فقط شرکت نوین کیا تک به مشریان خود این خدمت را ارائه می نماید.

پنل شستی دو متری روکار داخل کابین آسانسور با نمایشگر کلاسیک رنگی 9 اینچ عقربه ای مجهز به کلید های تاچ خازنی (لمسی) - سری ROSA TOUCH - شرکت نوین کیا تک

پنل شستی داخل کابین آسانسور مجهز به کلید و تلفن تاچ (لمسی) و نمایشگر کلاسیک عقربه ای و سیستم کدینگ رمزی مستقل برای هر توقف - طراحی شده توسط شرکت نوین کیا تک